Купити з вигодою

Пропіленгліколь

Каталог

Пропіленгліколь в каністрах

 

Фасування 21,5 кг

2 combo box

Пропіленгліколь як харчова добавка. Допомагає зберегти вологу, а також розчинити кольори та аромати для продуктів харчової промисловості.

 

 

 

90 грн/кг

Пропіленгліколь в бочках

 

Фасування 215 кг

2 combo box

Пропіленгліколь що використовується в деяких ліках, косметичних продуктах, антифризі та інших промислових продуктах.

 

 

 

75 грн/кг

Пропіленгліколь
єврокуб

 

Фасування 1075кг

2 combo box

Пропіленгліколь розводиться з водою в змінних концентраціях для зниження температури замерзання робочої рідини при теплопередачі у житлові будинки та в процесі охолодження при виробництві пива.

 

 

72 грн/кг

Пропіленгліколь
налив

 

Ціна за 1 кг

2 combo box

Пропіленгліколь використовують як емульгатор, консервант чи стабілізатор на виробництві та в харчовій промисловості (як добавку Е1520).

 

 

 

69 грн/кг

Сертифікати

Пропіленгліколь: види

Пропіленгліколь – що це?

Пропіленгліколь технічний
Пропіленгліколь харчовий
Водні розчини пропіленгліколю

 

Сертифікати

 Імпорт з світових заводів-виробників: Німеччина, Італія, Китай, Корея, Польща

 

Пропіленгліколь (пропан-1,2-діол, скорочено – ПГ, PG, PGI) – це органічна сполука з хімічною формулою СH2(OH)-СH(OH)-СH3.

 

Де купити пропіленгліколь?

Виробництво пропіленгліколю

Пропіленгліколь: застосування

Пропіленгліколь: властивості

Перше отримання пропіленгліколю датується ХІХ століттям. Воно було реалізоване в ході гідролізу пропіленглікольдіацетату

Пропіленгліколь для опалення

Пропіленгліколь в косметиці
Пропіленгліколь-антисептик
Пропіленгліколь в електронних сигаретах
Антифриз пропіленгліколь
Інші сфери

Пропіленгліколь: шкода

Пропіленгліколь зарахований до нетоксичних речовин. Він не несе небезпеки при вдиханні парів і ненавмисному прийомі всередину .

Пропіленгліколь – що це?

Пропіленгліколь (пропан-1,2-діол, скорочено – ПГ, PG, PGI) – це органічна сполука з хімічною формулою СH2(OH)-СH(OH)-СH3. Традиційна назва розшифровується, як «пропілен» (вуглеводневий залишок у хімії) + «гліколь» (наявність у молекулі двох гідроксильних груп). Це представник класу двоатомних спиртів (діолів, гліколів) з усіма відповідними властивостями, але на відміну від інших гліколів, не несе небезпеку і не здійснює токсичного впливу. Зовні є жирною рідкою речовиною в’язкої консистенції без кольору, з ледь відчутним характерним запахом, солодкуватою на смак і гігроскопічною. Густина – нижча, ніж у гліцерину і етиленгліколю.

 

Отримання пропіленгліколю здійснюють в ході хімічної реакції нафтопродуктів (дистиляція з очищенням і апробування на сумісність з тваринними клітинами). Промисловий синтез: реагування метилоксірану, некаталітичне високотемпературне (200-220 °С) і каталітичне низькотемпературне отримання. Каталізуючими агентами слугують луг, сірчана кислота або іонообмінна смола. Актуальний і інший варіант синтезу: обробка біодизельного палива/гліцерину.

 

Пропіленгліколь виконує чимало функцій, серед яких – консервиація, стерилізація, бактерицидний вплив, стабілізація, змащування, розчинення, пом’якшення, диспергування, зволоження, емульгування та ін. Це пояснює широту його застосування в різних напрямках: хімічному, нафтогазовому, сільськогосподарському, автомобільному, косметичному, фармацевтичному, тютюновому та інших. У зв’язку з тим, що речовина офіційно визнана безпечною, вона внесена до переліку харчових добавок під кодом Е1520 і активно використовується в харчопромі по всьому світу. Тут варто зазначити, що існують різні види ПГ, кожен з яких призначений для застосування в своєму сегменті виробничих та експлуатаційних галузей.

Де купити пропіленгліколь?

 

Українським підприємствам найвигідніше купувати пропіленгліколь в Україні. Сьогодні немає потреби укладати міжнародні угоди, шукати постачальників за кордоном, витрачати на це сили, час та кошти. Сьогодні можна купити пропіленгліколь з вигодою в Україні, зокрема у нас.

 

Наша компанія багато років займається забезпеченням таким сировинним матеріалом, як пропандіол, різноспрямованих підприємств по всій країні. Налагоджене взаємовигідне і надійне партнерство з харчовими, фармацевтичними, хімічними, енергетичними та багатьма іншими підприємствами України. Наші клієнти цінують беззаперечну якість придбаного хімікату, його розумну оптову вартість, а також комфортні умови придбання, які не потребують зайвої участі.

 

Якщо вас цікавить додаткова інформація про продукт і його постачання, запрошуємо ознайомитися з інформацією, наданою на сторінках сайту. Завдяки зручній навігації по ресурсу і значним обсягам відомостей, ви легко зможете зорієнтуватися, що до чого. Стосовно усіх супутніх питань можете звернутися до менеджерів компанії за контактними номерами або через електронну пошту.

 

Замовляйте пропіленгліколь оптом!

Пропіленгліколь: властивості

 

Щоб осягнути весь спектр властивостей пропіленгліколю, їх необхідно розглядати з різних ракурсів. Передусім мають значення загальні фізичні та хімічні властивості. Також важливий функціональний спектр пропан-1,2-діолу-розчинника. У випадку застосування для систем опалення та кондиціонування на перший план виступають властивості пропіленгліколю-теплоносія. Матеріал здатний вбирати вологу з повітря і поверхонь, приводячи до їх осушення. Він відмінно розчиняє великий перелік сполук з різних класів. Його неабиякі властивості роблять можливим застосування в якості реакційного середовища у багатьох синтезах. При виготовленні целофанових і ПВХ плівок ключове значення має здатність до пластифікації, в косметичній галузі – виконання ролі емульгатора і зволожувача, в харчовій промисловості – якості вологоутримувача, пом’якшувача і диспергатора. В цілому ж, це речовина з унікальними властивостями, що й пояснює затребуваність і різноплановість її задіяння.

 

 

Фізичні властивості

Пропіленгліколь – гігроскопічна солодкувата рідина без кольору і майже без запаху. Має асиметричний атом вуглецю, що визначає хороше розчинення в метилтрихлориді, диметилкетоні, діетиловому ефірі та інших органічних розчинниках. Змішується з водою, розчинення в ній, а також в етиловому спирті – абсолютне. Відомі два ізомери PG: 1,2- і 1,3-пропіленгліколь. Молярна маса – 76,09 г/моль. Густина – 1,0363 г/см³. В’язкість – 0,056 Па•с і 0,054 см²/с (динамічна і кінематична, відповідно). Термічні властивості пропан-1,2-діолу: t плавлення – -60 °С, t кипіння – 189 °С, t спалаху – 107 °С, t самозаймання – 420 °С. Значення t замерзання складно піддається встановленню, у зв’язку з високою в’язкістю речовини і схильністю до переохолодження. Деякі термічні властивості 1,3-пропіленгліколю (для порівняння): t плавлення – мінус 32 °С, t кипіння – 213,5 °С. Фізичні властивості пропіленгліколю, зокрема нетоксичність і нелеткість, істотно розширюють сферу його експлуатації.

Хімічні властивості пропіленгліколю

Хімічні властивості ПГ, як і фізичні, дещо відрізняються у 2-х ізомерів. Зокрема, 1,3-пропіленгліколь значніше реакційноздатний, в порівнянні з 1,2-пропіленгліколем, плюс схильний до полімеризаційних процесів. Асиметричний вуглецевий атом визначає наявність 2-х енантіомерів, які повертають площину поляризації світлових променів у протилежних напрямках (ліворуч і праворуч).

Промисловий пропіленгліколь (з 1,2-епоксипропану) – рацемічна сукупність обох оптичних антиподів (рацемат).

За хім. властивостями 1,2-пропіленгліколь є типовим гліколем, який приводить до утворення:

  • гліколятів – з лугами і лужними металами;
  • однозаміщених та двозаміщених естерів –
  • з карбоновими кислотами і ангідридами; диефірів –
  • у ході етерифікації з моноефірами; комплексу диметил-1,4-діоксанів –
  • при дегідратації та участі кислот/лугів; пропіонового альдегіду –
  • з залученням ортофосфорної кислоти при температурі 250 °C;
  • алілового спирту й ацетону – в присутності фосфату алюмінію;
  • ацетолу або пропіональдегіду, метилоцтової кислоти, метилгліоксалю та іншого - при каталітичному дегідруванні;
  • пропанону, пропаналю, 2-гідроксипропанової кислоти, мурашиного альдегіду, метилформальдегіду й ін. в результаті окислення.

Розчинність

Пропан-1,2-діол добре розчиняється в багатьох середовищах, зокрема в таких, як вода, етоксиетан, одноатомні спирти (метанол, етанол, пропанол, ізопропанол...), карбонові к-ти (в будь-яких концентраціях), альдегіди, аміни, диметилкетон, етиленгліколь, обмежено піддається розчиненню в бензолі та ефірі. З ним у повній мірі змішується переважна кількість орган. сполук (низькомолекулярних), що мають в складі N і О, але самостійно не змішуються через гідрофільність і гідрофобність. Ця унікальна якість пояснює, чому пропіленгліколь виступає чудовим розчинником для сполук-представників різних класів. Пропіленгліколь: застосування

Пропіленгліколь: застосування

 

 

Пропіленгліколь харчовий та технічний знаходить застосування у великому переліку різнопланових галузей. Статистичні дослідження свідчать, що майже половина виробленої речовини витрачається в якості сировини для створення ненасичених поліефірних смол. Процес ґрунтується на можливості ПГ хімічно реагувати з ненасиченими 2,5-фурандіонами та метафталевою кислотою. Одержуваний продукт – частково ненасичений співполімер, який надалі зшивається і формує термічно реактивну пластичну масу. Взаємодія пропіленгліколю з оксидом пропілену дає на виході полімери для виготовлення поліуретану, олігомери й інші органічні сполуки. Така цінна здатність пропан-1,2-діолу, як підняття/зниження температури рідких середовищ, обумовлює використання речовини при створенні цілого переліку технічних функціональних рідин. Перш за все, маються на увазі рідини для наземної обробки повітряних суден від обмерзання, антифризи для авто, охолоджувачі для теплообмінних інженерних систем і кліматичної техніки. Низькотоксичність реактиву дає можливість вводити його в відкриті системи опалення, задіювати на об’єктах, де висуваються підвищені ековимоги. Харчовий пропіленгліколь, передусім як розчинник і консервант, використовують при виготовленні продуктів харчування. Добавку вводять в корми для сільськогосподарських тварин, тютюнові вироби, рідини для електронних парогенераторів, засоби індивідуальної гігієни та косметичні, фармацевтичну продукцію тощо.

 

 

Пропіленгліколь для опалення

 

 

Поки що для багатьох класикою жанру залишається, коли теплоносієм для опалювальної системи служить звичайна вода. Вона в цій ролі доступна, екологічно безпечна, нетоксична і володіє всіма потрібними теплофізичними властивостями. Однак вода в якості теплоносія має і свої мінуси, серед яких: корозійний вплив на метал, утворення накипу, замерзання при відключенні системи в умовах негативних зовнішніх температур, а відтак потреба в постійному контролі та підтримці робочого стану опалювального котла. Обійти згадані негативи можна за допомогою чудової альтернативи – незамерзаючої рідини з водяною основою і антифризовим комплексом зі спеціальних добавок. З переваг незамерзаючого носія: уповільнення різних хімічних реакцій та процесів, зокрема корозії, окислення і полімеризації, а відтак перешкоджання формуванню накипу і пошкодженню гумових прокладок. Пропіленгліколь для опалення як наповнювач нагрівальних контурів і радіаторів справляється з цими завданнями на ура. Терміни його експлуатації в більшості визначаються дотриманням правил застосування.

 

 

Переваги пропіленгліколю-теплоносія:

  • стабільність, неокислення і нерозкладання;
  • збільшення експлуатаційних характеристик котла і термінів служби опалювальної системи;
  • змащування рухомих і тих, що труться, елементів, підвищення надійності системи;
  • зниження гідроопору + поліпшення роботи помпи у зворотній гілці;
  • мінімізація ушкоджень труб, батарей зсередини;
  • тривалий захист від корозії та нашарувань, здатність до видалення накипу і органічних відкладень всередині теплових мереж та обладнання;
  • оперативне нагрівання, приведення контуру в функціональний стан;
  • збереження працездатності комунікацій до температури середовища -60 °С;
  • оберігання опалювального контуру і приладів від розриву при морозі;
  • у випадку замерзання його повільна реалізація з поступовим кристалоутворенням і нескладне набуття робочої консистенції при запуску опалення;
  • зниження матеріальних та фінансових витрат;
  • зменшення електроспоживання при прокачуванні енергоносія, у зв’язку з невисокою щільністю;
  • уникнення вимушеного технічного обслуговування і зменшення частотності ремонтів;
  • відсутність ризиків при контакті з підлоговими і настінними покриттями, у випадку контакту з ними;
  • можливість залучення в теплообмінних системах з високими вимогами до екобезпеки (ПГ – другий після води екологічний теплоносій, безпечний при вдиханні, ковтанні та потраплянні на шкіру).

можливість залучення в теплообмінних системах з високими вимогами до екобезпеки (ПГ – другий після води екологічний теплоносій, безпечний при вдиханні, ковтанні та потраплянні на шкіру).

Зверніть увагу: ПГ не підходить для опалювальних магістралей з оцинкованими елементами.

Пропіленгліколь-теплоносій та ціновий фактор

Іноді ціна на пропіленгліколь в якості теплоносія приводить до сумнівів, чи варто робити вибір на його користь. Вартість цього матеріалу є чи не єдиним недоліком, якщо порівнювати з іншими можливими варіантами, взяти хоча б ту ж воду. Але поспішаємо вас запевнити: ціна пропіленгліколю повністю виправдовує його сильні сторони. А якщо дивитися на перспективу, враховувати підвищення надійності, мінімізацію ремонтів, зниження паливоспоживання, витрат енергоресурсів і трудовитрат, то вигоди набувають досить яскравих контурів.

Висновок: теплоносії, в основі яких лежить пропіленгліколь, не дарма рекомендуються для використання в опалювальних системах різних будинків, будівель, виробничих площ і обґрунтовуються як економічно доцільні. На виході окуповлюються всі вкладення, а зверху забезпечується значний список переваг.

Пропіленгліколь в косметиці

 

 

Пропіленгліколь USP часто задіюється при виготовленні доглядової та декоративної косметики, засобів особистої гігієни, в миловарінні, парфумерному виробництві. Тут цінні такі його якості, як низький рівень токсичності, відсутність колірно-ароматичних характеристик, відмінне розчинення (сумісний з численними компонентами), пом’якшувальні й зволожувальні властивості.

 

 

Пропіленгліколь – компонент різних видів косметичних засобів

Пом’якшувач і зволожувач пропіленгліколь присутній у величезній кількості косметики та засобів особистої гігієни багатьох виробників, причому в досить значних обсягах. Його вводять в креми для гоління, лосьйони для засмаги, кремоподібні маски для відновлення нігтів, шампуні, кондиціонери, засоби для стайлінгу волосся, зубні пасти, дезодоранти, помади, блиски для губ і багато інших косметичних продуктів для шкіри та волосся. ПГ – чудова вологоутримувальна речовина, що підтримує необхідний рівень вологості, шляхом вбирання вологи з навколишнього середовища і запобігання висиханню. Як компонент мил добавка покликана пом’якшувати шкіру. У кремах для рук її завдання – накопичення і утримування вологи на шкірних покривах та нігтьових пластинах. Плюс вона добре справляється зі зміцненням нігтів. Може вводитися в косметику не тільки для дорослих, але й для дітей.

Пропіленгліколь у складі засобів з догляду за волоссям

Будучи інгредієнтом засобів для волосся, пропандіол сприяє більш легкому розчісуванню, підвищує міцність волосинок на розтягнення. Особливо примітний пропіленгліколь для сухого волосся: те, завдяки йому, стає м’якими і еластичними. Кучеряві локони кажуть «спасибі» впливу такого інгредієнта посиленням завитка. В цілому, ПГ в складі засобів з догляду за волоссям не приводить до появи осаду і не провокує накопичувального ефекту. З огляду на низьку леткість, в звичайну погоду він не піддається легкому випаровуванню і не пересушує волосся, що властиво, наприклад, для етанолу. Однак, якщо погодні умови несприятливі (знижена або збільшена вологість), цей компонент може призвести до небажаних ефектів. При низькій вологості можливе пересушування волосся, при високій – провокування ефекту жирності. Уникнути подібного вдається, якщо при виготовленні засобів для волосся пропіленгліколь застосовувати в розумних кількостях і не допускати поєднання з іншими зволожувальними інгредієнтами.

Функціональне значення ПГ для косметики:

  • помірна активність проти грибків і бактерій, а відтак консервувальний вплив, подовження термінів зберігання косметичної продукції;
  • поверхнево-активні властивості та емульгування, в результаті чого поліпшується піноутворення засобів, в т.ч. шампунів;
  • емульгування + пластифікація – комплекс функцій, який дозволяє робити більш стабільними косметичні та парфумерні композиції для флаконів з дозаторами;
  • можливість коригувати в’язкість і, отже, консистенцію лосьйонів, текстуру помад та ін.;
  • здатність вносити зміни в температуру плавлення і замерзання косметичних продуктів, запобігаючи недоречним розм’якшенню й затвердінню;
  • охолодження при взаємодії з іншими складовими (ефект антифризу);
  • формування спеціальної плівки на шкірі, завдяки якій вода і корисні компоненти отримують можливість проникати вглиб, іншими словами, забезпечення максимальної користі косметичного засобу в якості провідника в шкірні клітини (без ПГ вона стає просто нереальною).

Сучасні реалії такі, що більшості людей доводиться додатково піклуватися про свій зовнішній вигляд, про стан шкіри, волосся, нігтів. Багатьом потрібно їх зволожувати, підживлювати і оберігати. Дуже добре допомагає впоратися з цим косметика, що містить пропіленгліколь. Сукупність позитивних якостей цієї добавки зробила її популярною сировиною серед виробників косметичної продукції та засобів особистої гігієни найрізноманітніших видів. А споживачі завжди залишаються задоволені не тільки функціональною дією ПГ-вмісної косметики, але й можливістю її використовувати без всяких побоювань.

Пропіленгліколь-антисептик

 

 

Пропіленгліколю характерна певна антисептична і бактерицидна дія. Зазначена особливість пояснює те, що речовина застосовується у виготовленні антисептиків для рук (санітайзерів), в медицині, ветеринарії, сільському господарстві й навіть друкарській справі.

Багато виробників вводять ПГ до складу засобів для антисептичної обробки рук. Також цей реактив використовується для самостійного виготовлення санітайзерів у домашніх умовах. Як правило, він йде в тандемі з гліцерином, задіюється в обсязі, що дорівнює приблизно половині VG. Крім того, компонується з етанолом, доповнюється ароматизаторами та іншими функціональними добавками. Крім захисту від бактерій, антисептики з пропіленгліколем у складі зволожують шкіру (запобігають пересиханню), подовжують період чистоти рук. Вони примітні своєю нейтральністю, швидким всмоктуванням і відсутністю потреби змивання.

У фармацевтиці пропандіол з метою бактерицидного впливу вводиться в низку лікарських препаратів, у ветеринарії – в продукти із заспокійливою дією. Зовнішнє застосування подібних продуктів сприяє загоєнню ран і зволоженню уражених ділянок. Антисептичні та консервувальні впливи основані на гігроскопічності матеріалу, завдяки чому реалізується дегідратація бактерій.

Аерозолі водних розчинів цього двоатомного спирту використовуються для бактерицидного очищення повітря на підприємствах харчової промисловості. Різноманітні засоби для дезінфекції з пропіленгліколем, використовуваним у різних пропорціях (залежно від рецептури), знаходять застосування в медицині, навчальних закладах, парфюмерно-косметичному сегменті, на підприємствах громадського харчування, комунального сектора, в побуті тощо.

Поряд з гліцерином, пропіленгліколь – антисептична й гігроскопічна добавка до фарб для друкування.

Пропіленгліколь в електронних сигаретах

 

 

На сьогодні електронні сигарети користуються великим попитом. Їх обирають як більш варту альтернативу стандартним тютюновим виробам, з огляду на відсутність шкідливих смол, зниження/нездійснення згубного впливу на людей довкола. Переходять на е-сигарети ті, хто хочуть кинути курити.

Електронні пристрої для куріння реалізують вдихання деякого обсягу медичного нікотину, пом’якшеного розчином пропіленгліколю або гліцерину. Всередині розміщений нагрівальний елемент, за допомогою якого здійснюються нагрівання і випаровування суміші, що вдихається опісля людиною за інгаляційним типом. Основа конструкції – атомайзер зі спіраллю, за яким закріплене управління всім мікропроцесором. Ще передбачається картридж, наповнений різними аромаречовинами.

Велика частина сучасних рідин для електронних цигарок виготовляється за участю харчового пропіленгліколю. Він – необхідний функціональний компонент, який зв’язує всі інші складові в одне ціле (в готову для застосування рідину). Крім того, ПГ покращує смак цигарки, переміщаючи нікотин і ароматизатори на смакові рецептори.

При виготовленні рідин для е-сигарет пропіленгліколь може бути задіяний в різних обсягах і в відмінних пропорціях з гліцерином, залежно від того, який результат стоїть на меті. Традиційні склади містять приблизно 60-65 % РG і 30-35 % VG, хоча межа коливання співвідношень цих речовин, загалом, досить широка. Існують рідини для електронних сигарет, які на 90-95 % складаються з пропіленгліколю, а ще на 5-10 % – з води. У них – більш виражений тротхіт (throat-hit), але пари виробляється менше.

Питання про доцільність застосування та безпеки пропіленгліколевих рідин, як і електронних пристроїв для паріння, в загальному, залишається відкритим. Тема порівняно нова і не до кінця вивчена. Однак тут не буде зайвим враховувати той факт, що харчова добавка Е1520 визнана безпечною і дозволена для застосування в харчовій промисловості. Пропіленгліколь використовують в медицині й косметології. Численні дослідження свідчать про його нешкідливість для людського організму. Правда, у випадку алергії на цю сполуку, побоюватися все ж варто. Проявляється вона важкістю в грудях після пари затяжок і вимагає переходу на інші варіанти рідин для е-сигарет, задля уникнення поглибленої реакції.

Пропіленгліколь антифриз

 

 

Робота сучасних автомобільних моторів відбувається з виділенням великої кількості тепла, а відтак вимагає постійної участі охолоджувальної системи. Якщо та відключиться хоч на кілька хвилин, відбудеться перегрівання двигуна з подальшим його виходом з ладу, з відповідною небезпекою і чималими додатковими витратами. Проблема вирішується за допомогою якісного антифризу.

Антифризи – рідини, що не замерзають при низьких температурах – у наш час виготовляються часто на основі етиленгліколю або пропіленгліколю. Етиленгліколеві антифризи більш токсичні і менш надійні, пропіленгліколеві же в цих розуміннях вважаються поліпшеним варіантом.

Для створення антифризів використовується властивість ПГ різко знижувати t замерзання розчину при змішуванні з водою. Автомобільний антифриз-пропіленгліколь може витримувати температуру до -60 °С, не замерзаючи. Якщо двигун працює на низьких оборотах, властивості різних рідин мають несуттєві відмінності. Але все ж, через меншу температуру випаровування, ПГ-антифризи поглинають збільшені обсяги теплової енергії. В результаті забезпечується стабільність роботи двигуна на високих оборотах і запобігається перегрівання металу конструкції. Тобто середньошвидкісний рух по рівних дорожніх покриттях не покаже суттєвої різниці між антифризами з етиленгліколю та пропіленгліколю. Але як тільки транспортний засіб почне їхати на крутому підйомі або набирати швидкість до 80-100 км/год, пропіленгліколевий антифриз явно продемонструє своє лідерство.

Дані досліджень: при екстремальних ситуаціях (висока температура + великий тиск в системі охолодження) розчин пропіленгліколю в автомобілях у ролі холодоагента ефективніший, порівняно з етиленгліколевим, на 10-15 %. Це ключова його перевага, але не єдина.

При витоку рідина на основі пропандіолу не несе шкоди водієві, пасажирам автомобіля, а також довкіллю, чого не скажеш про етиленгліколь. Також вона мінімізує знос рухомих вузлів, оскільки речовина володіє високими змащувальними властивостями, й підвищує експлуатаційний період нерухомих деталей, у зв’язку з її низькою корозійною агресивністю. Використання пропіленгліколевого антифризу – запорука неруйнування жодної деталі автомобільного двигуна. Будь-яку хім. активність речовини нейтралізують різні присадки. З етиленгліколем це частково також можна реалізувати, виключивши негативний корозійний вплив на металеві частини, але ось з гумовими і полімерними прокладками такого ніяк не уникнути.

Весь спектр переваг пропіленгліколю-антифризу, зокрема ефективність, безпека і нетоксичність, пояснює його активне і повсюдне залучення не тільки в автомобілях, але й у побутових теплових системах, на промислових ділянках (в т.ч. харчової і фармакологічної галузей) тощо.

Інші сфери

 

 

З додаткових сфер і процесів, в яких задіюється пропіленгліколь, слід зазначити такі:

  • Виробництво алкідних, ненасичених поліефірних смол, поліуретанів.
  • Виготовлення целофанових і полівінілхлоридних плівок (виступає пластифікатором).
  • Лакофарбова промисловість. Слугує розчинником, пластифікатором і наповнювачем. В якості зволожувача вводиться в мастики для дерев’яних поверхонь. Широко використовується у водоемульсійних фарбах. Повністю розчиняючись у воді, істотно покращує властивості фарбувальних матеріалів, зокрема подовжує проміжки використання кисті для нанесення фарби.
  • Будівництво. Передусім виступає стабілізатором акарицидних дустів. Також додається до бітумних протикореневих препаратів для дорожніх покриттів, ущільнення з’єднань та ізоляції труб з гербіцидами в складі.
  • Тваринництво і ветеринарія. Є зволожувачем та консервантом кормів для тварин, наповнювачем для ветеринарних препаратів, реактивом для заморозки ембріонів і сперми. Задіюється в лікуванні кетозу, максимізує енергоресурси високопродуктивних корів, підвищує удій і жирність молока ВРХ.
  • Медицина. Використовується в якості наповнювача і носія в медикаментах. Служить зволожувачем в кремах і препаратах для зовнішнього застосування. Вводиться до складу різних змазок, зокрема для презервативів, масажних засобів та ін.
  • Поліграфія. Уповільнює висихання лаків і фарб на водній основі. Використовується у флексографічному та глибокому друці. Вводиться в розчини-зволожувачі для інтенсифікації висихання фарб і лаків. Слугує розчинником. Застосовується при виробництві фарб для тари, упаковки, етикетки, для маркування продукції в т.ч. харчового, фармацевтичного, косметичного і дитячого сегментів.
  • Оснащення димових машин. Застосовується для створення візуальних ефектів на концертних заходах, естрадних шоу, в кіноіндустрії та подібному.
  • Створення авіаційних рідин від обмерзання.
  • Консервація яхт і катерів.

Виробництво пропіленгліколю

 

 

Виробництво пропіленгліколю налагоджене в різних країнах світу. Актуальний його імпорт і експорт. Різні виробники організовують виробничий процес на загальних принципах, вносячи необхідні корективи в ті чи інші робочі процеси. Відповідно, купити пропіленгліколь, зокрема й в Україні, можна на різних умовах. Для отримання гарантованої якості і максимальної вигоди слід вибрати найкращу з наявних на хімічному ринку країни пропозицій.

Зверніть увагу: виробники гарантують відповідність своєї продукції вимогам технічних умов, якщо дотримуються умови застосування, перевезення та зберігання.

 

 

Пропіленгліколь: виробники

Перше отримання пропіленгліколю датується ХІХ століттям. Воно було реалізоване в ході гідролізу пропіленглікольдіацетату, який, в свою чергу, став підсумком синтезу з дібромпропану, що взаємодіяв з оцтовокислим сріблом при нагріванні. Результат такої реакції – пропіленглікольдіацетат, який переходить при гідролізі гідроксидом калію в ацетат К і пропандіол.

 

 

Інші можливі способи отримання ПГ:

  • гідроліз дібромпропану (чи інших галоїдів пропану) в ході нагрівання з водою за участю оксиду свинцю протягом чотирьох-п’яти годин (утворюються диметилкетон, пропаналь і пропіленгліколь);
  • гідроліз дібромпропану водними р-чинами карбонату і бікарбонату Na при t 200 °С і тиску 5-8 МПа;
  • гідроксилювання метилетилену безводним пероксидом водню в р-чині трет-бутанолу та з залученням чотириокису Os при t 0 °С;
  • окислення пропілену в р-чині карбонових к-лот над етановою кислотою або водним р-ном перекису водню при t 60 °С і тиску 0,2 МПа;
  • окислення пропілену киснем повітря в інертному розчиннику з використанням марганцю при t 210-230 °С і тиску 5,5-6 МПа;
  • гідрування пропіленкарбонату та ін.

Тобто пропіленгліколь можна отримувати з різних нафтопродуктів шляхом сублімації та очищення. Головний варіант сучасного промислового синтезу – гідратація (реалізація послідовно-паралельних процесів) окису пропілену. Для збільшення виходу речовини використовують значний надлишок води. Ще сьогодні розробляються методи гідратації оксидів із задіянням варіативних гетерогенних каталізаторів. Завдяки останнім вдається виконати завдання у відносно концентрованих р-чинах, а відтак знизити витратність на водовипарювання. Каталізатори можуть використовуватися і гомогенні (кислоти). З їх допомогою підвищується селективність, але виникає проблема, як відокремити солі кислот від продуктів реакції. Склад продуктів гідратації окису метилетилену визначає співвідношення води і окису пропілену в реакційній суміші. Технічно і фінансово обґрунтований вибір – пром. виробництво пропан-1,2-діолу шляхом термічної (некаталітичної) гідратації окису пропілену при t 180-260 °С і тиску 1,6 МПа. Цьому способу, на відміну від інших згаданих, характерні більш низькі сировинні індекси, велика селективність при вдалій конверсії, позбавлення від проблем з утилізацією відходів.

Транспортування і зберігання

 

 

Упаковують пропіленгліколь за нормативами в сталеві залізничні цистерни, полімерні контейнери ємністю 1000 л, каністри з поліетилену, бочки з металу. Транспортують усіма видами критих ТЗ (в т.ч. залізничними та автомобільними) з дотриманням правил перевезення вантажів, що діють на кожному з них. Розміщують і кріплять продукт, відповідно до вимог ТУ. Заповнювати каністри і бочки допустимо максимум на 90 % обсягу.

Термін зберігання ПГ відрізняється у різних видів. Так, технічний пропіленгліколь можна зберігати до одного року, харчовий – до двох з дня виробництва. Зберігання слід здійснювати в закритих складах з вентиляцією і опаленням узимку, запобігаючи потраплянню на матеріал прямого сонячного випромінювання і впливу опалювальних батарей та нагрівальних приладів. Щоб розчини на основі пропандіолу не зіпсувались, аби не погіршились їхні властивості, їх потрібно помістити в прохолодне місце. Після закінчення терміну придатності застосування матеріалу може бути актуальне, якщо той не втратив показників якості, закладених в ТУ.

 

 

Пропіленгліколь: шкода

 

 

Пропіленгліколь зарахований до нетоксичних речовин. Він не несе небезпеки при вдиханні парів і ненавмисному прийомі всередину (навіть великі обсяги не провокують отруєнь). При контакті зі шкірою не викликає подразнень, речовину достатньо змити звичайною водою. Добавка Е1520 визнана безпечною для введення в харчову, фармацевтичну і косметичну продукцію. Проте експерти не рекомендують зловживати продуктами харчування, які містять ПГ у великих обсягах. Втім, зробити це не так вже й просто: з’їсти стільки їжі, щоб концентрація пропіленгліколю спровокувала шкоду, досить складно.

З іншого боку, користь речовини істотно відчутніша. Її складні ефіри використовують в медицині й фармацевтиці, з метою протизапальної дії, зниження гарячкового стану, зменшення больових відчуттів. Пропіленгліколь – популярний інгредієнт протизапальних мазей для місцевого нанесення. Додатково він як розчинник сприяє надійному зберіганню інших лікарських компонентів.

Звичайно, вище мова йде, головним чином, про позитивний вплив похідних, а не безпосередньо самої сполуки. Але, як би там не було, ліки, які виробляються не без участі пропан-1,2-діолу, приносять користь. Відомостей про зворотне (про шкоду речовини) немає, ну або майже немає. В ході експериментів встановлено, що високі дози ПГ підвищують кислотність організму. Однак лікарські препарати таких доз не дають.

Подібна ситуація з пропіленгліколем для електронних сигарет. Теоретично шкода можлива, але не в таких обсягах, які характерні для паріння електронними цигарками. Правда, у випадку з вейпінгом є нюанс: деякі люди, зробивши пару затяжок електронною сигаретою, відчувають тяжкість у грудях. Це свідчить про алергію на ПГ. Решті ж побоюватися нічого.

 

 

Популярні запитання

1. Чи шкідливий пропіленгліколь?

Пропіленгліколь нетоксичний. Він не несе небезпеки при вдиханні, ненавмисному прийомі внутрішньо або при контакті зі шкірою.

2. Для чого застосовують пропіленгліколь?

Пропіленгліколь застосовується для різних завдань. Серед них найпопулярнішими є:

  • створення ненасичених поліефірних смол створення антифризів для авто
  • створення охолоджувачів для теплообмінних систем та кліматичної техніки
  • покращення піноутворення косметичних засобів
  • зволоження та підживлення шкіри у складі косметичних засобів
  • наповнювач та носій у медикаментах та ін.

3. Чим відрізняється харчовий та технічний пропіленгліколь?

Харчовий та технічний пропіленгліколь відрізняються ступенем очищення. Харчовий чистий завдяки чому він має блакитний відтінок, а технічний - має сіруватий відтінок і трохи інший запах.

4. Де купити пропіленгліколь оптом?

Купити пропіленгліколь оптом в Україні за хорошою ціною можна на сайті https://www.propylenglikol.com.ua/ або в компанії на сайті https://www.systopt.com.ua/

5. Яка ціна на пропіленгліколь?

Ціна пропіленгліколю на нашому сайті від 69 грн/кг і залежить від обсягів покупки.

Пропіленгліколь: види

 

Розрізняють пропіленгліколь харчовий (USP) і технічний. Відмінності між ними, полягають, перш за все, в деяких характеристиках і сферах застосування. Ключовий параметр, за яким відрізняють харчовий ПГ від технічного – ступінь очищення. Саме він визначає й інші параметри. Наприклад, харчовий пропіленгліколь настільки чистий, що навіть набуває блакитного відтінку, технічному ж характерна сіруватість. Аналогічно можливі відмінності й в ароматичних параметрах, і в деяких інших. Тобто зрозуміти, речовина якого виду перед вами, можна не тільки за властивостями, але й за зовнішнім виглядом.

 

З приводу сфер застосування, то харчовий пропіленгліколь призначається не тільки для харчопрому, але й для фармацевтики, косметичної галузі, для виробництва рідини до електронних сигарет. Сегмент використання технічного зосереджується на всьому іншому.

 

Пропіленгліколь технічний

 

Технічний пропіленгліколь має низку визначних експлуатаційних характеристик, що й пояснює, чому йому віддають перевагу перед іншими матеріалами в цілому переліку напрямів. Наприклад, завдяки нижчій корозійній активності ПГ, в порівнянні з багатьма водними розчинами солей та спиртів, пред’являються невисокі вимоги до сортності сталі для техніки і, відповідно, знижується собівартість обладнання, на довгий час не допускається утворення нашарувань, істотно відсувається потреба в ремонті та техобслуговуванні.

 

ПГ технічний як рідина для побутових і промислових теплообмінних систем примітний екологічністю і нешкідливістю. Будучи нетоксичним матеріалом, підходить для теплообмінних систем з підвищеними вимогами до критеріїв екобезпеки. Пропіленгліколь-теплоносій істотно розширює спектр споживчих властивостей спеціальних технічних охолоджувачів, оскільки добре розчиняється в воді в будь-яких співвідношеннях, сприяє осушувальним процесам, маючи належну гігроскопічність. Він, застосовуваний у різних концентраціях, здатний впливати на температуру замерзання водних розчинів. Може розчиняти і гідрофобні, й гідрофільні сполуки, завдяки чому є можливість поєднувати речовини, що не змішуються самі по собі.

 

Спектр застосування технічного ПГ охоплює виробництво:

 

  • низькозамерзаючих рідин (теплоносіїв, холодоагентів);
  • НПС (ненасичених поліефірних смол) для будівництва та автомобілебудування;
  • еластичних поліуретанів і алкідних смол;
  • целофанових та полівінілхлоридних плівок (використовується для пластифікації);
  • гальмівних рідин, продуктів від зледеніння, антифризів і теплоносіїв:
  • побутової хімії, хімічних реактивів.

 

У свою чергу, продукти на основі технічного пропіленгліколю, широко експлуатуються в різних промислових галузях. Так, антифризи використовуються для опалювальних і вентиляційних систем, кондиціювання приміщень житлового та громадського типу, охолодження виробничих ділянок, а також в іншому теплообмінному оснащенні з температурним інтервалом -40-108 °C. Загалом, купити технічний пропіленгліколь, відповідний ТУ, може знадобитися для автомобільної та авіаційної галузі, нафтогазової сфери, хімічної і лакофарбової промисловості, будівельної індустрії, сільського господарства й низки інших суміжних напрямків.

 

Пропіленгліколь харчовий

 

Пропіленгліколь харчовий – офіційно зареєстрована харчова добавка Е1520 (вологоутримувальний агент, консервант, пом’якшувач, диспергатор). Крім харчової галузі, знаходить застосування в фармакології, косметичному сегменті і в побуті. Виступає базою рідин для е-сигарет, парогенераторів. Корисні в цих сферах властивості речовини: здатність утримувати вологу, пом’якшення, ефективне розчинення органічних компонентів, посилення смако-ароматичних характеристик, поліпшення консистенції та подовження термінів зберігання.

 

ПГ дозволений до застосування в харчопромі у всіх країнах. Він не тільки не шкодить, але й здійснює корисну бактерицидну дію. З огляду на багато корисних властивостей у поєднанні з низькотоксичністю, його вводять в досить широкий перелік продуктів харчування. Навіть якщо в невеликих обсягах потрапляє в якості теплоносія до харчової продукції в результаті випадкових протікань, не провокує її псування.

 

Застосування

 

У харчовій промисловості ПГ використовують для розчинення харчових добавок і зволоження тютюну. Його додають в цукерки, вівсяне печиво, бісквіти і низку інших кондитерських виробів, десертів, солодощів. Його можна побачити серед інгредієнтів сиру, енергетиків, безалкогольних та слабоалкогольних газованих напоїв. З його задіянням здійснюють екстрене заморожування фруктів, ягід, овочів, м’яса і риби.

 

Не обходиться без застосування пропіленгліколю виробництво різної парфумерної та косметичної продукції, засобів особистої гігієни. Зокрема його додають в шампуні, зубні пасти, лосьйони, засоби для укладки, креми, помади, дезодоранти, антиперспіранти та іншу косметику. Сполука гіпоалергенна, з нейтральним рівнем рН, без лужного компонента, не накопичується в організмі й абсолютно нешкідлива, тому її допустимо вводити до складу засобів для різних вікових категорій.

 

У медицині цінуються бактерицидний ефект пропан-1,2-діолу, його здатність інтенсифікувати проникнення корисних речовин у клітини, пом’якшення шкіри й усунення набряків. Речовину додають в різні інгаляційні засоби, мазі, пасти, сиропи та ін’єкційні композиції. Завдяки можливості розчиняти і змішувати незмішувані субстанції, ПГ дозволяє виробляти рідкі вітамінні комплекси, які містять відразу і жиророзчинні, й водорозчинні вітаміни. Як протимікробний інгредієнт його вводять в змазки для презервативів.

 

Водні розчини пропіленгліколю

 

Пропіленгліколь харчовий – офіційно зареєстрована харчова добавка Е1520 (вологоутримувальний агент, консервант, пом’якшувач, диспергатор). Крім харчової галузі, знаходить застосування в фармакології, косметичному сегменті і в побуті. Виступає базою рідин для е-сигарет, парогенераторів. Корисні в цих сферах властивості речовини: здатність утримувати вологу, пом’якшення, ефективне розчинення органічних компонентів, посилення смако-ароматичних характеристик, поліпшення консистенції та подовження термінів зберігання.

 

ПГ дозволений до застосування в харчопромі у всіх країнах. Він не тільки не шкодить, але й здійснює корисну бактерицидну дію. З огляду на багато корисних властивостей у поєднанні з низькотоксичністю, його вводять в досить широкий перелік продуктів харчування. Навіть якщо в невеликих обсягах потрапляє в якості теплоносія до харчової продукції в результаті випадкових протікань, не провокує її псування.

 

Пропіленгліколь і гліцерин (PG і VG)

 

Пропіленгліколь і гліцерин нерідко плутають, оскільки ці дві речовини мають багато спільного, аж до деяких сегментів застосування. Давайте ж розділимо їх для загального розуміння ситуації.

 

PG, або пропіленгліколь – це орган. сполука з пропіленоксиду. VG, або гліцерин – це матеріал, що добувається, головним чином, з рослинних олій. Обидві речовини дуже схожі зовні (позбавлені кольору і запаху, солодкуваті на смак) і без ризиків для людини. І у першої, й у другої – в’язка консистенція, але гліцерин більш в’язкий, ніж пропандіол.

 

PG і VG застосовують у фармацевтичній сфері, косметологічних цілях, на харчових виробництвах, для створення рідин до e-cigarette. В останньому напрямку питання щодо відмінностей виникають особливо часто. Гліцерин дає більше пари, рідина з ним підвищено густа. Пропіленгліколь виступає розчинником для гліцерину і ароматизаторів, забезпечує багатство і насиченість смаку при низьких температурах.

 

Пропіленгліколь: шкода

 

Пропіленгліколь зарахований до нетоксичних речовин. Він не несе небезпеки при вдиханні парів і ненавмисному прийомі всередину (навіть великі обсяги не провокують отруєнь). При контакті зі шкірою не викликає подразнень, речовину достатньо змити звичайною водою. Добавка Е1520 визнана безпечною для введення в харчову, фармацевтичну і косметичну продукцію. Проте експерти не рекомендують зловживати продуктами харчування, які містять ПГ у великих обсягах. Втім, зробити це не так вже й просто: з’їсти стільки їжі, щоб концентрація пропіленгліколю спровокувала шкоду, досить складно.

 

З іншого боку, користь речовини істотно відчутніша. Її складні ефіри використовують в медицині й фармацевтиці, з метою протизапальної дії, зниження гарячкового стану, зменшення больових відчуттів. Пропіленгліколь – популярний інгредієнт протизапальних мазей для місцевого нанесення. Додатково він як розчинник сприяє надійному зберіганню інших лікарських компонентів.

 

Звичайно, вище мова йде, головним чином, про позитивний вплив похідних, а не безпосередньо самої сполуки. Але, як би там не було, ліки, які виробляються не без участі пропан-1,2-діолу, приносять користь. Відомостей про зворотне (про шкоду речовини) немає, ну або майже немає. В ході експериментів встановлено, що високі дози ПГ підвищують кислотність організму. Однак лікарські препарати таких доз не дають.

 

Подібна ситуація з пропіленгліколем для електронних сигарет. Теоретично шкода можлива, але не в таких обсягах, які характерні для паріння електронними цигарками. Правда, у випадку з вейпінгом є нюанс: деякі люди, зробивши пару затяжок електронною сигаретою, відчувають тяжкість у грудях. Це свідчить про алергію на ПГ. Решті ж побоюватися нічого.

 

Пропіленгліколь: властивості

 

Щоб осягнути весь спектр властивостей пропіленгліколю, їх необхідно розглядати з різних ракурсів. Передусім мають значення загальні фізичні та хімічні властивості. Також важливий функціональний спектр пропан-1,2-діолу-розчинника. У випадку застосування для систем опалення та кондиціонування на перший план виступають властивості пропіленгліколю-теплоносія. Матеріал здатний вбирати вологу з повітря і поверхонь, приводячи до їх осушення. Він відмінно розчиняє великий перелік сполук з різних класів. Його неабиякі властивості роблять можливим застосування в якості реакційного середовища у багатьох синтезах. При виготовленні целофанових і ПВХ плівок ключове значення має здатність до пластифікації, в косметичній галузі – виконання ролі емульгатора і зволожувача, в харчовій промисловості – якості вологоутримувача, пом’якшувача і диспергатора. В цілому ж, це речовина з унікальними властивостями, що й пояснює затребуваність і різноплановість її задіяння.

 

 

Фізичні властивості

 

Пропіленгліколь – гігроскопічна солодкувата рідина без кольору і майже без запаху. Має асиметричний атом вуглецю, що визначає хороше розчинення в метилтрихлориді, диметилкетоні, діетиловому ефірі та інших органічних розчинниках. Змішується з водою, розчинення в ній, а також в етиловому спирті – абсолютне. Відомі два ізомери PG: 1,2- і 1,3-пропіленгліколь. Молярна маса – 76,09 г/моль. Густина – 1,0363 г/см³. В’язкість – 0,056 Па•с і 0,054 см²/с (динамічна і кінематична, відповідно). Термічні властивості пропан-1,2-діолу: t плавлення – -60 °С, t кипіння – 189 °С, t спалаху – 107 °С, t самозаймання – 420 °С. Значення t замерзання складно піддається встановленню, у зв’язку з високою в’язкістю речовини і схильністю до переохолодження. Деякі термічні властивості 1,3-пропіленгліколю (для порівняння): t плавлення – мінус 32 °С, t кипіння – 213,5 °С. Фізичні властивості пропіленгліколю, зокрема нетоксичність і нелеткість, істотно розширюють сферу його експлуатації.

Хімічні властивості пропіленгліколю

 

Хімічні властивості ПГ, як і фізичні, дещо відрізняються у 2-х ізомерів. Зокрема, 1,3-пропіленгліколь значніше реакційноздатний, в порівнянні з 1,2-пропіленгліколем, плюс схильний до полімеризаційних процесів. Асиметричний вуглецевий атом визначає наявність 2-х енантіомерів, які повертають площину поляризації світлових променів у протилежних напрямках (ліворуч і праворуч). Промисловий пропіленгліколь (з 1,2-епоксипропану) – рацемічна сукупність обох оптичних антиподів (рацемат). За хім. властивостями 1,2-пропіленгліколь є типовим гліколем, який приводить до утворення: гліколятів – з лугами і лужними металами; однозаміщених та двозаміщених естерів – з карбоновими кислотами і ангідридами; диефірів – у ході етерифікації з моноефірами; комплексу диметил-1,4-діоксанів – при дегідратації та участі кислот/лугів; пропіонового альдегіду – з залученням ортофосфорної кислоти при температурі 250 °C; алілового спирту й ацетону – в присутності фосфату алюмінію; ацетолу або пропіональдегіду, метилоцтової кислоти, метилгліоксалю та іншого - при каталітичному дегідруванні; пропанону, пропаналю, 2-гідроксипропанової кислоти, мурашиного альдегіду, метилформальдегіду й ін. в результаті окислення.

Розчинність

 

Пропан-1,2-діол добре розчиняється в багатьох середовищах, зокрема в таких, як вода, етоксиетан, одноатомні спирти (метанол, етанол, пропанол, ізопропанол...), карбонові к-ти (в будь-яких концентраціях), альдегіди, аміни, диметилкетон, етиленгліколь, обмежено піддається розчиненню в бензолі та ефірі. З ним у повній мірі змішується переважна кількість орган. сполук (низькомолекулярних), що мають в складі N і О, але самостійно не змішуються через гідрофільність і гідрофобність. Ця унікальна якість пояснює, чому пропіленгліколь виступає чудовим розчинником для сполук-представників різних класів.

Виробництво пропіленгліколю

 

Виробництво пропіленгліколю налагоджене в різних країнах світу. Актуальний його імпорт і експорт. Різні виробники організовують виробничий процес на загальних принципах, вносячи необхідні корективи в ті чи інші робочі процеси. Відповідно, купити пропіленгліколь, зокрема й в Україні, можна на різних умовах. Для отримання гарантованої якості і максимальної вигоди слід вибрати найкращу з наявних на хімічному ринку країни пропозицій.

 

Зверніть увагу: виробники гарантують відповідність своєї продукції вимогам технічних умов, якщо дотримуються умови застосування, перевезення та зберігання.

 

Пропіленгліколь: виробники

 

Перше отримання пропіленгліколю датується ХІХ століттям. Воно було реалізоване в ході гідролізу пропіленглікольдіацетату, який, в свою чергу, став підсумком синтезу з дібромпропану, що взаємодіяв з оцтовокислим сріблом при нагріванні. Результат такої реакції – пропіленглікольдіацетат, який переходить при гідролізі гідроксидом калію в ацетат К і пропандіол.

 

Інші можливі способи отримання ПГ:

 

  • гідроліз дібромпропану (чи інших галоїдів пропану) в ході нагрівання з водою за участю оксиду свинцю протягом чотирьох-п’яти годин (утворюються диметилкетон, пропаналь і пропіленгліколь);
  • гідроліз дібромпропану водними р-чинами карбонату і бікарбонату Na при t 200 °С і тиску 5-8 МПа;
  • гідроксилювання метилетилену безводним пероксидом водню в р-чині трет-бутанолу та з залученням чотириокису Os при t 0 °С;
  • окислення пропілену в р-чині карбонових к-лот над етановою кислотою або водним р-ном перекису водню при t 60 °С і тиску 0,2 МПа;
  • окислення пропілену киснем повітря в інертному розчиннику з використанням марганцю при t 210-230 °С і тиску 5,5-6 МПа;
  • гідрування пропіленкарбонату та ін.

 

Тобто пропіленгліколь можна отримувати з різних нафтопродуктів шляхом сублімації та очищення. Головний варіант сучасного промислового синтезу – гідратація (реалізація послідовно-паралельних процесів) окису пропілену. Для збільшення виходу речовини використовують значний надлишок води. Ще сьогодні розробляються методи гідратації оксидів із задіянням варіативних гетерогенних каталізаторів. Завдяки останнім вдається виконати завдання у відносно концентрованих р-чинах, а відтак знизити витратність на водовипарювання. Каталізатори можуть використовуватися і гомогенні (кислоти). З їх допомогою підвищується селективність, але виникає проблема, як відокремити солі кислот від продуктів реакції. Склад продуктів гідратації окису метилетилену визначає співвідношення води і окису пропілену в реакційній суміші. Технічно і фінансово обґрунтований вибір – пром. виробництво пропан-1,2-діолу шляхом термічної (некаталітичної) гідратації окису пропілену при t 180-260 °С і тиску 1,6 МПа. Цьому способу, на відміну від інших згаданих, характерні більш низькі сировинні індекси, велика селективність при вдалій конверсії, позбавлення від проблем з утилізацією відходів.

 

Транспортування і зберігання

 

Упаковують пропіленгліколь за нормативами в сталеві залізничні цистерни, полімерні контейнери ємністю 1000 л, каністри з поліетилену, бочки з металу. Транспортують усіма видами критих ТЗ (в т.ч. залізничними та автомобільними) з дотриманням правил перевезення вантажів, що діють на кожному з них. Розміщують і кріплять продукт, відповідно до вимог ТУ. Заповнювати каністри і бочки допустимо максимум на 90 % обсягу.

 

Термін зберігання ПГ відрізняється у різних видів. Так, технічний пропіленгліколь можна зберігати до одного року, харчовий – до двох з дня виробництва. Зберігання слід здійснювати в закритих складах з вентиляцією і опаленням узимку, запобігаючи потраплянню на матеріал прямого сонячного випромінювання і впливу опалювальних батарей та нагрівальних приладів. Щоб розчини на основі пропандіолу не зіпсувались, аби не погіршились їхні властивості, їх потрібно помістити в прохолодне місце. Після закінчення терміну придатності застосування матеріалу може бути актуальне, якщо той не втратив показників якості, закладених в ТУ.

Пропіленгліколь: застосування


Пропіленгліколь харчовий та технічний знаходить застосування у великому переліку різнопланових галузей. Статистичні дослідження свідчать, що майже половина виробленої речовини витрачається в якості сировини для створення ненасичених поліефірних смол. Процес ґрунтується на можливості ПГ хімічно реагувати з ненасиченими 2,5-фурандіонами та метафталевою кислотою. Одержуваний продукт – частково ненасичений співполімер, який надалі зшивається і формує термічно реактивну пластичну масу. Взаємодія пропіленгліколю з оксидом пропілену дає на виході полімери для виготовлення поліуретану, олігомери й інші органічні сполуки.

Така цінна здатність пропан-1,2-діолу, як підняття/зниження температури рідких середовищ, обумовлює використання речовини при створенні цілого переліку технічних функціональних рідин. Перш за все, маються на увазі рідини для наземної обробки повітряних суден від обмерзання, антифризи для авто, охолоджувачі для теплообмінних інженерних систем і кліматичної техніки. Низькотоксичність реактиву дає можливість вводити його в відкриті системи опалення, задіювати на об’єктах, де висуваються підвищені ековимоги.

Харчовий пропіленгліколь, передусім як розчинник і консервант, використовують при виготовленні продуктів харчування. Добавку вводять в корми для сільськогосподарських тварин, тютюнові вироби, рідини для електронних парогенераторів, засоби індивідуальної гігієни та косметичні, фармацевтичну продукцію тощо.


Пропіленгліколь для опалення


Поки що для багатьох класикою жанру залишається, коли теплоносієм для опалювальної системи служить звичайна вода. Вона в цій ролі доступна, екологічно безпечна, нетоксична і володіє всіма потрібними теплофізичними властивостями. Однак вода в якості теплоносія має і свої мінуси, серед яких: корозійний вплив на метал, утворення накипу, замерзання при відключенні системи в умовах негативних зовнішніх температур, а відтак потреба в постійному контролі та підтримці робочого стану опалювального котла. Обійти згадані негативи можна за допомогою чудової альтернативи – незамерзаючої рідини з водяною основою і антифризовим комплексом зі спеціальних добавок. З переваг незамерзаючого носія: уповільнення різних хімічних реакцій та процесів, зокрема корозії, окислення і полімеризації, а відтак перешкоджання формуванню накипу і пошкодженню гумових прокладок. Пропіленгліколь для опалення як наповнювач нагрівальних контурів і радіаторів справляється з цими завданнями на ура. Терміни його експлуатації в більшості визначаються дотриманням правил застосування.

 

Переваги пропіленгліколю-теплоносія:

 

  • стабільність, неокислення і нерозкладання;
  • збільшення експлуатаційних характеристик котла і термінів служби опалювальної системи;
  • змащування рухомих і тих, що труться, елементів, підвищення надійності системи;
  • зниження гідроопору + поліпшення роботи помпи у зворотній гілці;
  • мінімізація ушкоджень труб, батарей зсередини;
  • тривалий захист від корозії та нашарувань, здатність до видалення накипу і органічних відкладень всередині теплових мереж та обладнання;
  • оперативне нагрівання, приведення контуру в функціональний стан;
  • збереження працездатності комунікацій до температури середовища -60 °С;
  • оберігання опалювального контуру і приладів від розриву при морозі;
  • у випадку замерзання його повільна реалізація з поступовим кристалоутворенням і нескладне набуття робочої консистенції при запуску опалення;
  • зниження матеріальних та фінансових витрат;
  • зменшення електроспоживання при прокачуванні енергоносія, у зв’язку з невисокою щільністю;
  • уникнення вимушеного технічного обслуговування і зменшення частотності ремонтів;
  • відсутність ризиків при контакті з підлоговими і настінними покриттями, у випадку контакту з ними;
  • можливість залучення в теплообмінних системах з високими вимогами до екобезпеки (ПГ – другий після води екологічний теплоносій, безпечний при вдиханні, ковтанні та потраплянні на шкіру).


Тут важливо розуміти, що все перераховане під силу спеціальному складу, не просто пропандіолу, а його сукупності з антикорозійними й антипінними присадками. Якщо ті будуть відсутні, не стане винятком шкода для металевих елементів, з якими передбачається контакт. З іншого боку, зайвого теж нічого бути не повинно – ніяких солей і лугів, хімічних речовин, що провокують корозію. Тільки відповідний специфіці збалансований комплекс інгредієнтів для наповнення системи опалення.

Зверніть увагу: ПГ не підходить для опалювальних магістралей з оцинкованими елементами.

 

Пропіленгліколь-теплоносій та ціновий фактор


Іноді ціна на пропіленгліколь в якості теплоносія приводить до сумнівів, чи варто робити вибір на його користь. Вартість цього матеріалу є чи не єдиним недоліком, якщо порівнювати з іншими можливими варіантами, взяти хоча б ту ж воду. Але поспішаємо вас запевнити: ціна пропіленгліколю повністю виправдовує його сильні сторони. А якщо дивитися на перспективу, враховувати підвищення надійності, мінімізацію ремонтів, зниження паливоспоживання, витрат енергоресурсів і трудовитрат, то вигоди набувають досить яскравих контурів.

Висновок: теплоносії, в основі яких лежить пропіленгліколь, не дарма рекомендуються для використання в опалювальних системах різних будинків, будівель, виробничих площ і обґрунтовуються як економічно доцільні. На виході окуповлюються всі вкладення, а зверху забезпечується значний список переваг.

 

Пропіленгліколь в косметиці

 

Пропіленгліколь USP часто задіюється при виготовленні доглядової та декоративної косметики, засобів особистої гігієни, в миловарінні, парфумерному виробництві. Тут цінні такі його якості, як низький рівень токсичності, відсутність колірно-ароматичних характеристик, відмінне розчинення (сумісний з численними компонентами), пом’якшувальні й зволожувальні властивості.

 

Пропіленгліколь – компонент різних видів косметичних засобів

 

Пом’якшувач і зволожувач пропіленгліколь присутній у величезній кількості косметики та засобів особистої гігієни багатьох виробників, причому в досить значних обсягах. Його вводять в креми для гоління, лосьйони для засмаги, кремоподібні маски для відновлення нігтів, шампуні, кондиціонери, засоби для стайлінгу волосся, зубні пасти, дезодоранти, помади, блиски для губ і багато інших косметичних продуктів для шкіри та волосся. ПГ – чудова вологоутримувальна речовина, що підтримує необхідний рівень вологості, шляхом вбирання вологи з навколишнього середовища і запобігання висиханню. Як компонент мил добавка покликана пом’якшувати шкіру. У кремах для рук її завдання – накопичення і утримування вологи на шкірних покривах та нігтьових пластинах. Плюс вона добре справляється зі зміцненням нігтів. Може вводитися в косметику не тільки для дорослих, але й для дітей.

 

Пропіленгліколь у складі засобів з догляду за волоссям

 

Будучи інгредієнтом засобів для волосся, пропандіол сприяє більш легкому розчісуванню, підвищує міцність волосинок на розтягнення. Особливо примітний пропіленгліколь для сухого волосся: те, завдяки йому, стає м’якими і еластичними. Кучеряві локони кажуть «спасибі» впливу такого інгредієнта посиленням завитка. В цілому, ПГ в складі засобів з догляду за волоссям не приводить до появи осаду і не провокує накопичувального ефекту. З огляду на низьку леткість, в звичайну погоду він не піддається легкому випаровуванню і не пересушує волосся, що властиво, наприклад, для етанолу. Однак, якщо погодні умови несприятливі (знижена або збільшена вологість), цей компонент може призвести до небажаних ефектів. При низькій вологості можливе пересушування волосся, при високій – провокування ефекту жирності. Уникнути подібного вдається, якщо при виготовленні засобів для волосся пропіленгліколь застосовувати в розумних кількостях і не допускати поєднання з іншими зволожувальними інгредієнтами.

 

Функціональне значення ПГ для косметики:

 

  • помірна активність проти грибків і бактерій, а відтак консервувальний вплив, подовження термінів зберігання косметичної продукції;
  • поверхнево-активні властивості та емульгування, в результаті чого поліпшується піноутворення засобів, в т.ч. шампунів;
  • емульгування + пластифікація – комплекс функцій, який дозволяє робити більш стабільними косметичні та парфумерні композиції для флаконів з дозаторами;
  • можливість коригувати в’язкість і, отже, консистенцію лосьйонів, текстуру помад та ін.;
  • здатність вносити зміни в температуру плавлення і замерзання косметичних продуктів, запобігаючи недоречним розм’якшенню й затвердінню;
  • охолодження при взаємодії з іншими складовими (ефект антифризу);
  • формування спеціальної плівки на шкірі, завдяки якій вода і корисні компоненти отримують можливість проникати вглиб, іншими словами, забезпечення максимальної користі косметичного засобу в якості провідника в шкірні клітини (без ПГ вона стає просто нереальною).

Сучасні реалії такі, що більшості людей доводиться додатково піклуватися про свій зовнішній вигляд, про стан шкіри, волосся, нігтів. Багатьом потрібно їх зволожувати, підживлювати і оберігати. Дуже добре допомагає впоратися з цим косметика, що містить пропіленгліколь. Сукупність позитивних якостей цієї добавки зробила її популярною сировиною серед виробників косметичної продукції та засобів особистої гігієни найрізноманітніших видів. А споживачі завжди залишаються задоволені не тільки функціональною дією ПГ-вмісної косметики, але й можливістю її використовувати без всяких побоювань.

 

Пропіленгліколь-антисептик

 

Пропіленгліколю характерна певна антисептична і бактерицидна дія. Зазначена особливість пояснює те, що речовина застосовується у виготовленні антисептиків для рук (санітайзерів), в медицині, ветеринарії, сільському господарстві й навіть друкарській справі.

Багато виробників вводять ПГ до складу засобів для антисептичної обробки рук. Також цей реактив використовується для самостійного виготовлення санітайзерів у домашніх умовах. Як правило, він йде в тандемі з гліцерином, задіюється в обсязі, що дорівнює приблизно половині VG. Крім того, компонується з етанолом, доповнюється ароматизаторами та іншими функціональними добавками. Крім захисту від бактерій, антисептики з пропіленгліколем у складі зволожують шкіру (запобігають пересиханню), подовжують період чистоти рук. Вони примітні своєю нейтральністю, швидким всмоктуванням і відсутністю потреби змивання.

 

У фармацевтиці пропандіол з метою бактерицидного впливу вводиться в низку лікарських препаратів, у ветеринарії – в продукти із заспокійливою дією. Зовнішнє застосування подібних продуктів сприяє загоєнню ран і зволоженню уражених ділянок. Антисептичні та консервувальні впливи основані на гігроскопічності матеріалу, завдяки чому реалізується дегідратація бактерій.

 

Аерозолі водних розчинів цього двоатомного спирту використовуються для бактерицидного очищення повітря на підприємствах харчової промисловості. Різноманітні засоби для дезінфекції з пропіленгліколем, використовуваним у різних пропорціях (залежно від рецептури), знаходять застосування в медицині, навчальних закладах, парфюмерно-косметичному сегменті, на підприємствах громадського харчування, комунального сектора, в побуті тощо.

 

Поряд з гліцерином, пропіленгліколь – антисептична й гігроскопічна добавка до фарб для друкування.

 

Пропіленгліколь в електронних сигаретах

 

На сьогодні електронні сигарети користуються великим попитом. Їх обирають як більш варту альтернативу стандартним тютюновим виробам, з огляду на відсутність шкідливих смол, зниження/нездійснення згубного впливу на людей довкола. Переходять на е-сигарети ті, хто хочуть кинути курити.

 

Електронні пристрої для куріння реалізують вдихання деякого обсягу медичного нікотину, пом’якшеного розчином пропіленгліколю або гліцерину. Всередині розміщений нагрівальний елемент, за допомогою якого здійснюються нагрівання і випаровування суміші, що вдихається опісля людиною за інгаляційним типом. Основа конструкції – атомайзер зі спіраллю, за яким закріплене управління всім мікропроцесором. Ще передбачається картридж, наповнений різними аромаречовинами.

 

Велика частина сучасних рідин для електронних цигарок виготовляється за участю харчового пропіленгліколю. Він – необхідний функціональний компонент, який зв’язує всі інші складові в одне ціле (в готову для застосування рідину). Крім того, ПГ покращує смак цигарки, переміщаючи нікотин і ароматизатори на смакові рецептори.

 

При виготовленні рідин для е-сигарет пропіленгліколь може бути задіяний в різних обсягах і в відмінних пропорціях з гліцерином, залежно від того, який результат стоїть на меті. Традиційні склади містять приблизно 60-65 % РG і 30-35 % VG, хоча межа коливання співвідношень цих речовин, загалом, досить широка. Існують рідини для електронних сигарет, які на 90-95 % складаються з пропіленгліколю, а ще на 5-10 % – з води. У них – більш виражений тротхіт (throat-hit), але пари виробляється менше.

 

Питання про доцільність застосування та безпеки пропіленгліколевих рідин, як і електронних пристроїв для паріння, в загальному, залишається відкритим. Тема порівняно нова і не до кінця вивчена. Однак тут не буде зайвим враховувати той факт, що харчова добавка Е1520 визнана безпечною і дозволена для застосування в харчовій промисловості. Пропіленгліколь використовують в медицині й косметології. Численні дослідження свідчать про його нешкідливість для людського організму. Правда, у випадку алергії на цю сполуку, побоюватися все ж варто. Проявляється вона важкістю в грудях після пари затяжок і вимагає переходу на інші варіанти рідин для е-сигарет, задля уникнення поглибленої реакції.

 

Антифриз пропіленгліколь


Робота сучасних автомобільних моторів відбувається з виділенням великої кількості тепла, а відтак вимагає постійної участі охолоджувальної системи. Якщо та відключиться хоч на кілька хвилин, відбудеться перегрівання двигуна з подальшим його виходом з ладу, з відповідною небезпекою і чималими додатковими витратами. Проблема вирішується за допомогою якісного антифризу.

 

Антифризи – рідини, що не замерзають при низьких температурах – у наш час виготовляються часто на основі етиленгліколю або пропіленгліколю. Етиленгліколеві антифризи більш токсичні і менш надійні, пропіленгліколеві же в цих розуміннях вважаються поліпшеним варіантом.

Для створення антифризів використовується властивість ПГ різко знижувати t замерзання розчину при змішуванні з водою. Автомобільний антифриз-пропіленгліколь може витримувати температуру до -60 °С, не замерзаючи. Якщо двигун працює на низьких оборотах, властивості різних рідин мають несуттєві відмінності. Але все ж, через меншу температуру випаровування, ПГ-антифризи поглинають збільшені обсяги теплової енергії. В результаті забезпечується стабільність роботи двигуна на високих оборотах і запобігається перегрівання металу конструкції. Тобто середньошвидкісний рух по рівних дорожніх покриттях не покаже суттєвої різниці між антифризами з етиленгліколю та пропіленгліколю. Але як тільки транспортний засіб почне їхати на крутому підйомі або набирати швидкість до 80-100 км/год, пропіленгліколевий антифриз явно продемонструє своє лідерство.

 

Дані досліджень: при екстремальних ситуаціях (висока температура + великий тиск в системі охолодження) розчин пропіленгліколю в автомобілях у ролі холодоагента ефективніший, порівняно з етиленгліколевим, на 10-15 %. Це ключова його перевага, але не єдина.

 

При витоку рідина на основі пропандіолу не несе шкоди водієві, пасажирам автомобіля, а також довкіллю, чого не скажеш про етиленгліколь. Також вона мінімізує знос рухомих вузлів, оскільки речовина володіє високими змащувальними властивостями, й підвищує експлуатаційний період нерухомих деталей, у зв’язку з її низькою корозійною агресивністю. Використання пропіленгліколевого антифризу – запорука неруйнування жодної деталі автомобільного двигуна. Будь-яку хім. активність речовини нейтралізують різні присадки. З етиленгліколем це частково також можна реалізувати, виключивши негативний корозійний вплив на металеві частини, але ось з гумовими і полімерними прокладками такого ніяк не уникнути.

Весь спектр переваг пропіленгліколю-антифризу, зокрема ефективність, безпека і нетоксичність, пояснює його активне і повсюдне залучення не тільки в автомобілях, але й у побутових теплових системах, на промислових ділянках (в т.ч. харчової і фармакологічної галузей) тощо.

 

 

Інші сфери

 

З додаткових сфер і процесів, в яких задіюється пропіленгліколь, слід зазначити такі:

 

  • Виробництво алкідних, ненасичених поліефірних смол, поліуретанів.
  • Виготовлення целофанових і полівінілхлоридних плівок (виступає пластифікатором).
  • Лакофарбова промисловість. Слугує розчинником, пластифікатором і наповнювачем. В якості зволожувача вводиться в мастики для дерев’яних поверхонь. Широко використовується у водоемульсійних фарбах. Повністю розчиняючись у воді, істотно покращує властивості фарбувальних матеріалів, зокрема подовжує проміжки використання кисті для нанесення фарби.
  • Будівництво. Передусім виступає стабілізатором акарицидних дустів. Також додається до бітумних протикореневих препаратів для дорожніх покриттів, ущільнення з’єднань та ізоляції труб з гербіцидами в складі.
  • Тваринництво і ветеринарія. Є зволожувачем та консервантом кормів для тварин, наповнювачем для ветеринарних препаратів, реактивом для заморозки ембріонів і сперми. Задіюється в лікуванні кетозу, максимізує енергоресурси високопродуктивних корів, підвищує удій і жирність молока ВРХ.
  • Медицина. Використовується в якості наповнювача і носія в медикаментах. Служить зволожувачем в кремах і препаратах для зовнішнього застосування. Вводиться до складу різних змазок, зокрема для презервативів, масажних засобів та ін.
  • Поліграфія. Уповільнює висихання лаків і фарб на водній основі. Використовується у флексографічному та глибокому друці. Вводиться в розчини-зволожувачі для інтенсифікації висихання фарб і лаків. Слугує розчинником. Застосовується при виробництві фарб для тари, упаковки, етикетки, для маркування продукції в т.ч. харчового, фармацевтичного, косметичного і дитячого сегментів.
  • Оснащення димових машин. Застосовується для створення візуальних ефектів на концертних заходах, естрадних шоу, в кіноіндустрії та подібному.
  • Створення авіаційних рідин від обмерзання.
  • Консервація яхт і катерів.

Пропіленгліколь: властивості

 

Щоб осягнути весь спектр властивостей пропіленгліколю, їх необхідно розглядати з різних ракурсів. Передусім мають значення загальні фізичні та хімічні властивості. Також важливий функціональний спектр пропан-1,2-діолу-розчинника. У випадку застосування для систем опалення та кондиціонування на перший план виступають властивості пропіленгліколю-теплоносія. Матеріал здатний вбирати вологу з повітря і поверхонь, приводячи до їх осушення. Він відмінно розчиняє великий перелік сполук з різних класів. Його неабиякі властивості роблять можливим застосування в якості реакційного середовища у багатьох синтезах. При виготовленні целофанових і ПВХ плівок ключове значення має здатність до пластифікації, в косметичній галузі – виконання ролі емульгатора і зволожувача, в харчовій промисловості – якості вологоутримувача, пом’якшувача і диспергатора. В цілому ж, це речовина з унікальними властивостями, що й пояснює затребуваність і різноплановість її задіяння.

 

Фізичні властивості

 

Пропіленгліколь – гігроскопічна солодкувата рідина без кольору і майже без запаху. Має асиметричний атом вуглецю, що визначає хороше розчинення в метилтрихлориді, диметилкетоні, діетиловому ефірі та інших органічних розчинниках. Змішується з водою, розчинення в ній, а також в етиловому спирті – абсолютне. Відомі два ізомери PG: 1,2- і 1,3-пропіленгліколь.

 

Молярна маса – 76,09 г/моль. Густина – 1,0363 г/см³. В’язкість – 0,056 Па•с і 0,054 см²/с (динамічна і кінематична, відповідно).

Термічні властивості пропан-1,2-діолу: t плавлення – -60 °С, t кипіння – 189 °С, t спалаху – 107 °С, t самозаймання – 420 °С. Значення t замерзання складно піддається встановленню, у зв’язку з високою в’язкістю речовини і схильністю до переохолодження.

 

Деякі термічні властивості 1,3-пропіленгліколю (для порівняння): t плавлення – мінус 32 °С, t кипіння – 213,5 °С.

Фізичні властивості пропіленгліколю, зокрема нетоксичність і нелеткість, істотно розширюють сферу його експлуатації.

 

Хімічні властивості пропіленгліколю

 

 

Хімічні властивості ПГ, як і фізичні, дещо відрізняються у 2-х ізомерів. Зокрема, 1,3-пропіленгліколь значніше реакційноздатний, в порівнянні з 1,2-пропіленгліколем, плюс схильний до полімеризаційних процесів.

Асиметричний вуглецевий атом визначає наявність 2-х енантіомерів, які повертають площину поляризації світлових променів у протилежних напрямках (ліворуч і праворуч). Промисловий пропіленгліколь (з 1,2-епоксипропану) – рацемічна сукупність обох оптичних антиподів (рацемат).

 

За хім. властивостями 1,2-пропіленгліколь є типовим гліколем, який приводить до утворення:

 

  • гліколятів – з лугами і лужними металами;
  • однозаміщених та двозаміщених естерів – з карбоновими кислотами і ангідридами;
  • диефірів – у ході етерифікації з моноефірами;
  • комплексу диметил-1,4-діоксанів – при дегідратації та участі кислот/лугів;
  • пропіонового альдегіду – з залученням ортофосфорної кислоти при температурі 250 °C;
  • алілового спирту й ацетону – в присутності фосфату алюмінію;
  • ацетолу або пропіональдегіду, метилоцтової кислоти, метилгліоксалю та іншого - при каталітичному дегідруванні;
  • пропанону, пропаналю, 2-гідроксипропанової кислоти, мурашиного альдегіду, метилформальдегіду й ін.
  • в результаті окислення.

 

Розчинність

 

Пропан-1,2-діол добре розчиняється в багатьох середовищах, зокрема в таких, як вода, етоксиетан, одноатомні спирти (метанол, етанол, пропанол, ізопропанол...), карбонові к-ти (в будь-яких концентраціях), альдегіди, аміни, диметилкетон, етиленгліколь, обмежено піддається розчиненню в бензолі та ефірі. З ним у повній мірі змішується переважна кількість орган. сполук (низькомолекулярних), що мають в складі N і О, але самостійно не змішуються через гідрофільність і гідрофобність. Ця унікальна якість пояснює, чому пропіленгліколь виступає чудовим розчинником для сполук-представників різних класів.

 

 

Адреса:

 

м. Львів, вул. Грунтова, буд. 1

Телефони:

 

+3 8 067 922 02 95 - оптовий продаж (цілодобово)

+3 8 063 176 18 27 - роздрібний продаж