Купити з вигодою

Пропіленгліколь: застосування в різних галузях

Відразу до суті. Виготовлення пластичних мас, поліуретанів і полімерів, теплоносіїв та холодоагентів, засобів від зледеніння, гідравлічних і гальмівних рідин. Лакофарбова, тютюнова, косметична і парфумерна, фармацевтична й харчова, хімічна, поліграфічна, нафтовидобувна і багато інших сфер промисловості. В якості мастильного матеріалу, основи автомобільного антифризу, компонента побутової хімії, лабораторної сировини, засобу для обробки деревини, складника наповнювача димових машин... Про те, де застосовується двохатомний спирт пропіленгліколь, для чого потрібен, які завдання допомагає вирішувати, говорити можна довго. Пропіленгліколь застосування знаходить у дуже великому переліку різнопланових галузей. З його допомогою створюють найрізноманітніші продукти. Його використовують в різних виробничих процесах.

 

Щоб не втомити вас обсягами інформації, ми постаралися у цій статті систематизувати основні напрямки використання пропіленгліколю. Види пропіленгліколю та способи фасування можете переглянути тут — пропіленгліколь каталог. Ключові відомості щодо кожного з них – далі.

Пропіленгліколь як компонент косметики

 

Для косметичного виробництва характерне повсюдне залучення пропіленгліколю в якості зволожувача і пом’якшувача. Його здатність утримувати вологу цінна при виготовленні значного переліку доглядової та декоративної косметики, а також засобів особистої гігієни.

Пропіленгліколь вводять у:

 

  • креми, мазі, лосьйони для тіла і обличчя (починаючи від кремів для гоління, закінчуючи засобами для засмаги);
  • бальзами, шампуні, еліксири для волосся;
  • помади;
  • зубні пасти та ін.

 

Пропіленгліколь можна зустріти в складі елітної косметики і дитячих лінійок. Якщо порівнювати його з гліцерином (функціональні впливи цих двох речовин близькі), то незаперечною перевагою є більш доступна ціна. Крім того, ПГ не піддається накопиченню в тканинах організму, виведення відбувається легко природним шляхом.

Пропіленгліколь для систем опалення

 

У зв’язку з чудовими термічними параметрами, широко актуалізувалася експлуатація речовини в ролі рідкого теплоносія. Як правило, в роботу береться пропіленгліколь для опалення не чистий, а його водні розчини. 15 % водний р-чин ПГ як наповнювач для систем опалення знижує t замерзання рідини до -5 °С. З підвищенням концентрації пропіленгліколю пропорційно знижується температура замерзання рідини.

 

Крім сказаного, примітна така особливість матеріалу, як ненабуття повністю замерзлого стану при сильних мінусових температурах (до -60 °С). Він не стає монолітом, як це відбувається з водою. Глибоке замерзання супроводжується трансформацією в субстанцію, схожу на желе, яка, до того ж, практично не збільшується в обсягах. Максимум збільшення обсягу навіть не досягає 0,1 %, завдяки чому теплоносій повністю безпечний для опалювальної системи, за жодних обставин ніяк не шкодить механічній цілісності системи опалення.

 

Суттєва перевага пропіленгліколю-теплоносія – неформування накипу на стінках трубопроводу і елементах опалювальних систем. Також він має високу t кипіння (понад 100 °С), зберігає свої термовластивості навіть при повному водовипаровуванні з водного р-чину, не токсичний, чого не скажеш про етиленгліколь.

 

Антифриз пропіленгліколь

 

Часто пропіленгліколь називають антифризом, але тут слід зробити уточнення. Сам по собі він антифризом як таким не є. Пропіленгліколь – базова рідина для засобів цієї групи. Антифризи – це розчини, сформовані різними компонентами, з точкою замерзання нижчою, ніж у води.

 

Характеристики пропіленгліколю у такому випадку кращі, в порівнянні з водою і етиленгліколем. Істотно виділяються екологічність, нетоксичність та енергозбереження антифризів на основі ПГ. Вони найбільшою мірою відповідають сучасним вимогам до низькозамерзаючих середовищ для теплообмінних систем і установок, що функціонують при t менше 0 °С. Завдяки їм вдається повністю дотримуватися санітарних правил і техніки пожежо-вибухобезпеки.

 

Пропіленгліколь – нетоксичний аналог етиленгліколю. Він безпечний для людей. Застосування його водних розчинів для систем опалення – запорука захисту дітей і тварин від випадкового проковтування антифризу.

Застосування пропіленгліколю в харчовій промисловості

 

У харчопромі пропіленгліколь відомий як харчова добавка під кодом E1520, основні функції якої такі:

 

  • пом’якшення;
  • вологоутримування (надання продуктам харчування потрібних споживчих властивостей);
  • диспергування (емульгування);
  • стабілізація;
  • розчинення.

 

Добавку вводять в різні кондитерські вироби: цукерки, печиво, бісквітні рулети та ін. З її участю виробляють пиво, безалкогольні, слабоалкогольні та енергетичні напої, сиропи. Вона – учасник процесу охолодження пива і вина при ферментації. E1520 задіюється при заморожуванні м’яса, фруктів і овочів.

 

Крім усього іншого, пропіленгліколь використовується як розчинник для інших харчових добавок, зокрема для барвників і ароматизаторів. З його допомогою готують приправи і спеції з природних продуктів.

Пропіленгліколь для сільського господарства і ветеринарії

 

У сільському господарстві на перший план виступає роль речовини в якості функціональної добавки до кормів. Пропіленгліколь, застосування якого полягає в доповненні складу корму, не підвищує поживну цінність їжі для тварин, але завдяки йому корм стає більш якісним, довше залишається свіжим, плюс поліпшується його зовнішній вигляд. Використання в ветеринарії зосереджується на наповненні ветпрепаратів та виготовленні якісних ліків із заспокійливою дією.

 

Пропіленгліколь в сільському господарстві та ветеринарії – це консервант, зволожувач, стерилізатор, бактерицидний агент, стабілізатор, змазка, розчинник, наповнювач. Це також енергодобавка для профілактики і лікування кетозу, плюс інгредієнт реактивів для заморожування ембріонів та сперми. І при всьому цьому речовина без токсичного впливу на організм тварини.

 

Пропіленгліколь для ВРХ

 

Сухий кормовий пропіленгліколь вітається в раціоні продуктивних корів, з огляду на забезпечення цілого переліку ефектів:

 

  • профілактичні заходи обмінних порушень;
  • комплексна профілактика і лікування кетозу;
  • збільшення рівня глюкози в крові;
  • заповнення енергодефіциту в раціоні;
  • нормалізація функціонування печінкових клітин;
  • збереження балансу катіонів та аніонів;
  • зменшення сервіс-періоду, покращення запліднення й продуктивності;
  • підвищення відсотка жиру і білка в молоці, а також надоїв;
  • максимізація ефективності кормовживання, завдяки покращеному засвоєнню їжі.

 

Дози та схеми застосування пропіленгліколю варіюються, залежно від періоду в житті тварини та поставленого завдання. Речовина швидко всмоктується в рубці й виконує свою роботу. Мабуть, не варто говорити, що ця кормова добавка для ВРХ дуже затребувана. Також можете прочитати про шкоду пропіленгліколю.  Це досить логічно, адже з її допомогою часто підвищують надої, жирність молока, здійснюють антисептичну дію, протистоять кетозу, підвищують запаси енергії та здійснюють чимало інших позитивних впливів на велику рогату худобу.

Пропіленгліколь як антисептик

 

У зв’язку зі згубним впливом на низку шкідливих мікроорганізмів, не рідкість – застосування пропіленгліколю як антисептика. Він ефективний проти бактерій, цвілі, грибків та вірусів.

 

За допомогою цієї речовини виготовляють багато антисептичних композицій для дезінфекції шкірних покривів у побутових умовах і медицині. Їх використовують медсестри, акушерки, хірурги. Ними обробляють ліктьові згини донорів і ін’єкційні поля пацієнтів. Застосування актуальне також у навчальних закладах, б’юті-індустрії, громадському харчуванні тощо.

 

Пропіленгліколь використовується для аерозольного очищення повітря і дезінфекційної обробки різних поверхонь приміщень, зокрема на підприємствах харчопрому, транспорті, в лікарнях, комерційних ділянках, житлових приміщеннях та ін. Ним обробляють контейнери для сміття, обладнання, фільтри повітряних кондиціонерів і багато іншого.

Для чого пропіленгліколь вводять в тютюн і рідини для електронних сигарет?

 

У зазначеному напрямку пропіленгліколь є одним з найкращих варіантів у своєму функціональному сегменті. Його використовують:

 

  • при виробництві сигарет;
  • для пластифікації при обгортанні сигар;
  • у різних видах тютюну (люльковому, жувальному, нюхальному) в якості наповнювача і зволожувача;
  • для створення вологих тютюнових сумішей для кальянів;
  • при виготовленні рідин для електронних сигарет.

 

При тривалому зберіганні тютюнової продукції ПГ дозволяє зберігати оптимальну вологість. Широко застосовується як пластифікатор, розчинник і зволожувач тютюну. Завдяки йому надовго забезпечується свіжість продукту, зберігається тютюновий аромат.

 

Як компонент рідин для е-сигарет речовина реалізує правильність змішування всіх інгредієнтів, покращує смакопередачу, підвищує плинність, а відтак запобігає підгорянню. Підвищивши кількість пропіленгліколю можна знизити відсоток нікотину, у зв’язку зі збільшенням «ТХ» удару по горлу.

Знаючи, пропіленгліколь де використовується, можна істотно розширити виробничі масштаби й знайти розв'язання насущних питань. Додаткову інформацію можете отримати тут або звертайтеся до менеджерів за контактними номерами.

Телефони:

 

+3 8 067 922 02 95 - оптовий продаж (цілодобово)

+3 8 063 176 18 27 - роздрібний продаж

Адреса:

 

м. Львів, вул. Грунтова, буд. 1