Пропіленгліколь є широко затребуваним розчинником, пластифікатором, складовим матеріалом для виготовлення засобів від зледеніння, незамерзайок, гідравлічних рідин, використовується в якості сировини для створення пластичних мас, полімерів, лакофарбової продукції та іншого. Він знаходить застосування в харчовій і фармацевтичній галузях. Закономірно, що до його якості пред’являються високі вимоги.
Пропіленгліколь виробники створюють, вдаючись до досить складних технологічних маніпуляцій. Виробничий процес супроводжується ретельним і постійним контролем параметрів. На відповідних підприємствах усі робочі етапи автоматизовані. Так вдається виготовляти продукцію на основі пропіленгліколю високої якості, плюс досягати виробничої безпеки.
Перше зафіксоване отримання пропіленгліколю датується 1859 р. Виглядало воно як гідроліз пропіленглікольдіацетату, який, своєю чергою, був отриманий з дібромпропану й оцтовокислого срібла.
В цілому ж, існують й інші варіанти синтезу пропіленгліколю:
Як правило, сучасний пропіленгліколь, виробник якого добре розбирається у всіх нюансах справи – це результат промислової термічної (некаталітичної або кислотно-каталітичної) гідратації оксиду пропілену. Процес передбачає виконання послідовно-паралельних реакцій. Температурний діапазон може варіюватися від 160 до 260 °C. Тиск – незмінно 1,6 МПа. Переваги такого методу синтезу пропіленгліколю незаперечні: знижені сировинні індекси, високоселективність при задовільній конверсії, відсутність завдання утилізувати відходи, максимальна економічна доцільність.
Двоатомний спирт пропіленгліколь, який має зовнішній вигляд незабарвленої в’язкої рідини з легким характерним запахом і солодкуватими смаковими параметрами, умовно позначається формулою С3H8O2. Тобто в його хімічній структурі є три атоми вуглецю, вісім – водню і два – кисню. Більше про фізичні та хімічні властивості можете прочитати тут.
Однойменні промислові продукти, наприклад для систем опалення, можуть містити дистильовану (демінералізовану) воду, стабілізуючі та антикорозійні присадки, піногасники, барвники. Пропіленгліколь, склад якого передбачає наявність того чи іншого пакету присадок, примітний розширеним спектром переваг: стійкістю до корозійних впливів, витримкою збільшеного температурного діапазону і різких перепадів температур, підвищеною надійністю тощо.
Пропіленгліколь належить до тієї товарної групи, попит на яку постійно збільшується, у зв’язку з розширенням сфер і наростанням масштабів застосування. А попит, як відомо, породжує пропозицію. Відповідно, по всьому світу будуються нові заводи з виготовлення пропіленгліколю. Ті підприємства, які вже функціонують у вказаному напрямку, шукають інноваційні рішення, вдосконалюються, максимізують продуктивність. Аби бути конкурентними, компанії ретельно стежать за рівнем якості, вдаються до цілого переліку лабораторних хім. досліджень. Вивченню піддаються густина, склад, фракційні дані, лужність, температура кристалізації, корозійний вплив на метали, наявність/відсутність окислення під час експлуатації та інше.
Якщо потрібен пропіленгліколь, виробники можуть зацікавити з різних країн: Бельгії, Франції, Німеччини, Китаю, Індії, Канади, Росії та ін. Зрозуміло, що далеко не кожна компанія – зразок високоякісного і надійного виробництва. Однак знайти те, що влаштує у всіх сенсах, сьогодні можна без надмірних труднощів. Виробників, які гарантують високу якість своєї продукції, її відповідність усім вимогам, які впроваджують на виробництва нові технологічні рішення і тим самим досягають найкращих результатів, на щастя, вистачає. Окремий інтерес, з урахуванням нинішніх реалій і тенденцій, викликають підприємства, що приділяють увагу при виготовленні хімічної продукції питанням екологічності.
Пропіленгліколь німецького виробництва користується в наш час особливим попитом. З Німеччини до України регулярно здійснюються поставки як технічного, так і харчового ПГ. Якісний німецький пропіленгліколь не має запаху, прозорий. Всі інші його фізико-хімічні властивості – в повній відповідності до нормативів.
Продається пропіленгліколь (Німеччина) від офіційного імпортера з гарантією оригінальності продукту, наявністю сертифіката якості та актуальністю термінів придатності.
До пропіленгліколю, що виробляється в Росії, висуваються дещо відмінні вимоги, у порівнянні з європейськими та американськими показниками стандартів. Так, температурні межі відгону знаходяться в діапазоні 185-189 °С (на відміну від 184-189 °С). Кількість сторонніх домішок може становити до 0,3 % (в Європі та США вони не допускаються взагалі). Також дещо варіюються діапазон густини, показник заломлення, входження хлоридів, сульфатів, важких металів і сульфатної золи.
Пропіленгліколь (Росія) купити в Україні можна на вигідних умовах з оперативними поставками дрібно- і великооптових партій в будь-який регіон країни. Виробник гарантує відповідність продукту вимогам ТУ при дотриманні умов застосування, перевезення та зберігання.
Ви можете обрати й купити пропіленгліколь в каталозі на нашому сайті.
Упаковується пропіленгліколь, згідно з ДСТУ, в ПЕ каністри, сталеві бочки, єврокуби і залізничні цистерни. Допустимі й інші види тари та упаковки, за погодженням зі споживачем, якщо ті не шкодять якості речовини і техніці безпеки. Заповнення ємності пропіленгліколем має здійснюватися не більше, ніж на 90 % від загального обсягу.
Перевезення розчинника дозволене будь-якими видами критих ТЗ (зокрема, автомобільними й залізничними). В обов’язковому порядку повинні дотримуватися правила транспортування, що діють на кожному конкретному транспортному засобі. При експлуатації залізничного транспорту здійснюється налив у сталеві цистерни з вагонними відправками, поміщення в універсальні контейнери, дотримуються правила перевезень небезпечних вантажів залізницею.
Для зберігання пропіленгліколю підходять криті вентильовані (взимку – опалювальні) склади. Важливо запобігати потраплянню на матеріал прямого сонячного випромінювання, а також тепловий вплив від опалювальних пристроїв і системи опалення. Перегрівання супроводжується розділенням бази і присадок, що загрожує погіршенням теплофізичних параметрів розчину.
Гарантійний термін зберігання технічного пропіленгліколю – 1 рік, харчового – 2 роки з дня виготовлення. Після закінчення зазначеного періоду реактив може бути використаний в тому випадку, якщо його показники якості відповідають нормам технічних умов.
Адреса:
м. Львів, вул. Грунтова, буд. 1